České památky, příroda a kultura

KarlštejnV Česku najdeme spousty krás mezi než patří přírodní chráněné oblasti, přírodní parky, národní přírodní rezervace, přírodní rezervace, národní přírodní památky, vodní nádrže a hráze Lipno, Orlík, Švihov, Nechranice, Dalešice, rybníky, přirozená jezera Černé, Laka, prameny minerálních vod, jeskyně v Moravském krase, propasti Macocha, Hranická propast.

Na území ČR se dnes rozprostírají čtyři národní parky: České Švýcarsko, Šumava, Podyjí a Krkonošský národní park.

Od jara do podzimu se tu dá provozovat golf, stolní tenis, cykloturistika, horolezectví, horská turistika či pěší túry. Nedaleko jezer a větších vodních toků najdeme půjčovny šlapadel a loděk. Milovníci adrenalinu si tu také přijdou na své, neboť si zde mohou vyzkoušet bungee jumping, zorbing, paintball, tandemový seskok, paragliding, skateboarding, jízdu na rogalu či v terénním autě a mnoho dalších pozoruhodných atrakcí. Zatímco v zimě mohou turisté zavítat do některého lyžařského střediska a užít si lyžování či snowboarding. Nebo se jenom tak kochat zamrzlou a zasněženou horskou krajinou.

Celoročně se v jednotlivých krajích pořádají společenské akce, výstavy, koncerty, divadelní vystoupení, operní představení, slavnosti, festivaly, muzikály. Ve větších městech se nalézají parky, muzea, aquaparky, koupaliště, zoo, kina, plavecké stadiony, wellness centra.

Z nejvýznamnějších památek lze navštívit Pražský hrad, Vyšehrad, Karlův most, Betlémskou kapli, hrad Karlštejn, kostel Panny Marie Sněžné, katedrálu sv. Víta, Staroměstskou radnici, kostel Panny Marie před Týnem, Sázavský klášter, areál starých Lidic, klášter Plasy, Bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy, zámek Jilemnice, hrad a pevnost Špilber, zámek Litomyšl, Anežský klášter, klášter benediktinů Na Slovanech, areál chrámu sv. Barbory, hrad a zámek v Českém Krumlově, Babiččino údolí se zámkem, hrad Křivoklát, zámek (Hořovice, Kačina, Konopiště, Mnichovo Hradiště, Žleby), hrad Bezděz, vilu Tugendhat v Brně, Lednicko-valtický areál a spoustu zajímavých dalších míst.

 

 

Průvodce Českou republikou

Silniční pravidla v Česku

Ubytování v Česku

Česká kuchyně

České památky, příroda a kultura

Historie Česka

Botanické zahrady v Česku

Kde, kam a jak v České republice

doprava krajina pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Hotely a penziony v Česku

Kraje České republiky

Hlavní město Praha Jihočeský Kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Kraj Vysočina Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Zlínský kraj
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde